Ohlášky na Křest Páně 13. 1. 2019

• Mše svaté: v pátek Ekumenická bohoslužba v 18 h v našem kostele, v neděli mše sv. v 9:30 h pro děti s loutkovým kázáním.

• Ekumenická bohoslužba spolu s Církví československou evangelickou bude v pátek 18.1. v 18 h v kostele sv. Jakuba. Po bohoslužbě občerstvení na faře. Přineste prosím něco upečeného!

• Pastorační rada farnosti se sejde dnes v neděli 13.1. v 19 h na faře.

• Zájemci o žehnání domů ať se zapíší na stolečku v kostele.

• Zveme na přednášku „Biskup Josef Doubrava (1852-1921), jeho podíl na výchově kněží v Čechách a vztah k nové Československé republice. Úvahy o sekularizaci a české
    religiozitě“ od Dr. Tomáše W. Pavlíčka (MÚA AV ČR, v. v. i.) v neděli 27.1.2019 v kině Raná od 15 h.
    Český vlastenec, milovník, sběratel a mecenáš umění a profesor
    církevního práva Josef Doubrava se narodil v Mníšku pod Brdy, studoval
    teologii v Praze a Římě a kněžské svěcení přijal v roce 1876. Od roku
    1883 se podílel na výchově několika generací českého kléru, nejprve jako
    vicerektor pražského semináře, posléze jako rektor. V roce 1903 byl
    jmenován královéhradeckým biskupem a od listopadu 1918 působil jako
    apoštolský administrátor celé pražské arcidiecéze, dokud v únoru 1919
    nemoc neochromila jeho činnost.

• Příprava dětí na 1. sv. přijímání začne od března. Rodiče, promluvte si o tom se svými dětmi, které ještě nechodí.

• Lyžařské výlety pro děti o jarních prázdninách 5. a 6.2.2019 (ÚT-ST). Přihlášky dostanou děti v náboženství.

• Duchovní obnovy: Obnova pro ženy v Rokoli 8. – 10.2.2019. Obnova pro muže ještě není stanovena.

• O čem píše Katolický týdeník: Přelomové cesty papeže; Téma: Rodiny pronásledovaných; Perspektivy: Pečovat o duši Evropy; rozhovor s Paulem Josef Cordesem; Doma: Mít čas být spolu.