Ohlášky – 14. neděle v mezidobí 7. 7. 2024

• Mše sv.:  v pátek v 18 h, v neděli v 9:30 h.
  • Probíhá oprava plotu před farou svépomocí.
  • Děkuji za posečení trávy kolem kostela a za pomoc s potravinovou bankou.
  • Komunitní centrum P.F.X.Mimry: připravuje se další program.
  • Katolický týdeník dvojčíslo: Na cestě se děje naše proměna; Téma: Obětované utrpení; Perspektivy: Bůh má být chválen všemi jazyky; rozhovor s Mons. Vojtěchem Šímou; Doma: Co dělá pouť poutí. Speciál: Léto s KT

Ohlášky – neděle v mezidobí 30. 6. 2024

• V pátek 5.7. bude mše pouze v Mrákotíně ve 13 h.
    • V neděli v 8 h Holetín,
    • v 9:30 h Raná.
  • Od pátku 28.6. do čtvrtka 4.7. jsem s dětmi na Loutkářské Chrudimi. Zastupuje P.Josef Pospíšil.
  • Sbírky: na Charitu jsme vybrali 4 012 Kč, Tichá na opravy 10 277 Kč. Pán Bůh zaplať!
  • Zpravodaj farností vychází tuto neděli. Vezměte si na stolečku. Děkuji všem přispěvatelům i redakci!
  • Probíhá oprava plotu před farou svépomocí.
  • Komunitní centrum P.F.X.Mimry: připravuje se další program.

Ohlášky – 12. neděle v mezidobí 23. 6. 2024

• v pátek v 17 h,
    • v neděli v 8 h Holetín – pouť,
    • v neděli v 9:30 h Raná.
    • pátek 5. 7. bude mše pouze v Mrákotíně ve 13 h.
  • Od pátku 28. 6. do čtvrtka 4. 7. jsem s dětmi na Loutkářské Chrudimi. Zastupuje P.Josef Pospíšil.
  • Sbírky: dnes sbírka na Charitu.
  • Probíhá oprava plotu před farou svépomocí.
  • Komunitní centrum P. F. X. Mimry: připravuje se další program.
  • Katolický týdeník: Děti se loučí se školním rokem; Téma: Jak se dělá primice; Perspektivy: Hlas biskupů proti komunismu; rozhovor s Petrem Húštěm; Doma: Rodinná dovolená.

Ohlášky – 11. neděle v mezidobí 16. 6. 2024

• v pátek v 18 h,
    • v neděli v 9:30 h.
  • V sobotu společenství mládeže na faře v 18 h.
  • Sbírky: dnes Tichá sbírka na opravy, příští neděli na Charitu.
  • Probíhá oprava plotu před farou svépomocí.
  • Komunitní centrum P.F.X.Mimry: Beseda o sociálních službách v pondělí 17.6.    od 16 h.
  • Katolický týdeník: Nový klášter v Drastech; Téma: Největší kostely světa; Perspektivy: Na cestě s Němci; rozhovor s Mons. Giovannim Peraginim z Albánie; Doma: Co číst v létě.

Ohlášky – 10. neděle v mezidobí 9. 6. 2024

• v pátek v 18 h,
    • v neděli v 9:30 h zaměření pro rodiny s dětmi a současně   1. svaté přijímání 9 dětí. Nebude ministrantská schůzka.
  • Děkuji všem, kdo pomohli s přípravou Noci kostelů! Bylo 163 vstupů. Z mnoha pochvalných zápisů v pamětní knize třeba: „Moc děkujeme za úžasný zážitek a setkání s báječnými lidmi. Pán jim a vám všem žehnej! Přibylovi Čáslav.
  • V tomto týdnu končí výuka náboženství. Mladší děti dostanou slovní hodnocení a něco sladkého.
  • Sbírky: příští neděli Tichá sbírka na opravy.
  • Komunitní centrum P.F.X.Mimry: Beseda o sociálních službách v pondělí 17.6.    od 16 h.
  • Potravinová pomoc – přebytečné potraviny přineste po mši na faru. Děkuji!
  • Jubilejní rok 2025 – je možné se hlásit na pouť do Říma 28. – 30.3.2025 skrze Poutní centrum v Koclířově.
  • Katolický týdeník: Dveře kostelů se otevírají; Téma: Nejsvětější Srdce Ježíšovo; Perspektivy: Dětská spiritualita a školství; rozhovor s P.Peterem Dubovským; Doma: Zpíváme s dětmi.

Ohlášky – slavnost Těla a Krve Páně 2. 6. 2024

• v pátek v 18 h,
    • v neděli v 9:30 h.
  • Děkuji za posekání trávy kolem kostela všem, kdo přišli!
  • Sbírky: vybrali jsme na pronásledované křesťany 5 510 Kč, na pastoraci diecéze 3 760 Kč a na Tichou sbírku 6 495 Kč. Pán Bůh zaplať!
  • NOC kostelů 7. 6., pozvěte své známé, plakátky a pozvánky na stolečku
  • Komunitní centrum P.F.X.Mimry: soustředění kapely VEKA od 7. do 9.6.
  • Potravinová pomoc – pravidelně dodáváme potraviny 63 osobám v okolí a zájemců stále přibývá.
    • Pokud máte doma přebytečné potraviny, přineste je na faru, např. příští neděli 9.6. před nebo po mši. Děkuji!
  • Volby do Evropského parlamentu v pátek a sobotu – prosím, jděte volit, je to důležité!
  • Katolický týdeník: Radost je zdravá pro duši; Téma: Gilbert Keith Chesterton; Perspektivy: Ke světlu s Franzem Kafkou; rozhovor s hercem Janem Horákem; Doma: Péče o pečující.